SP & SC S*Silent Hills Metroid 

Titlar: supreme champion  och supreme premier
Färg: NFO es 22
Kön: kastrathane
Mor: S*LenLass Xanadu, NFO gs 22
Far: SC S*Merix Black Jack, NFO n
Hälsotest: GSD4-normal, HCM normal, PK-def N/K bärare
Kullar: Sons of Anarchy-kullen, Six Flags-kullen, 1 kull hos SE*Leva´s Kitten
 
Har länge varit kär i Metroids pappa, tycker han är så otroligt vacker och när denna lille cremesmoke kille kom så kunde jag inte motstå. Pratade mycket med uppfödaren om att köpa han men beslöt mig inte förens jag hade varit nere i Helsingborg och hälsat på. Metroid är en kille med snyggt huvud och maffig kropp. Är en väldigt go kille som kan somna i alla dess olika ställningar.
 
 
Utställningsresultat: Se resultaten

SP & SC S*Silent Hills Metroid

Titlar: supreme champion  och supreme premier
Färg: NFO es 22
Kön: kastrathane
Mor: S*LenLass Xanadu, NFO gs 22
Far: S*Merix Black Jack, NFO n
Hälsotest: GSD4-normal, HCM normal, PK-def N/K bärare
Kullar: Sons of Anarchy-kullen, Six Flags-kullen, 1 kull hos SE*Leva´s Kitten
 
Har länge varit kär i Metroids pappa, tycker han är så otroligt vacker och när denna lille cremesmoke kille kom så kunde jag inte motstå. Pratade mycket med uppföddaren om att köpa han men beslöt mig inte förens jag hade varit nere i Helsingborg och hälsat på. Metroid är en kille med snyggt huvud och maffig kropp. Är en väldigt go kille som kan somna i alla dess olika ställningar.
 
 
Utställningsresultat: Se resultaten

Resultat

 

Datum Klubb Ort Klass Domare Resultat
19-10-06 Sydkatten Malmö

4

15a

Glenn Sjöbom

??

HP

2

19-10-05 Sydkatten Malmö

4

15a

Alishoa Romero

Åsa Carnbrand

CAPS Supreme Premier

2

19-08-18 SKKK Helsingborg

4

15a

Charles Spijker

??

CAPS

2

19-08-17 SKKK Helsingborg

4

15a

Lena Venclikova

Alexey Shchukin

CAPS

2

19-06-30 CK Kalmar

4

15a

Robert Lubrano

Mats Askett

CAPS

2

19-06-29 CK Kalmar

4

15a

Isabelle Maillard

Isabelle Maillaed

CAPS

2

19-06-09 Dackekatten Gislaved

4

15a

Annika Berner

Laura Scholten

CAPS

2

19-06-08 Dackekatten Gislaved

4

15a

Charles Spijker

Annika Berner

CAPS

2

19-05-19 SVISS Hässleholm 4 Cristiano Sandon CAPS
19-05-18 SVISS Hässleholm 4 Caroline Stoa CAPS
18-11-04 DARAK Ströby 4 Thea Friskovec CAPS
18-11-03 DARAK Ströby 4 Stephane Henry CAPS NOM
18-03-31 SW SHOW Göteborg 6 Alessandro Ghibaudo CAGPIB Grand Int Premier
18-01-28 KATTEKLUBBEN Köge 6 Minna Krogh CAGPIB
18-01-27 KATTEKLUBBEN Köge 6 Charles Spijker CAGPIB
17-08-13 SKKK Halmstad 6 Lena Venclikova CAGPIB
17-08-12 SKKK Halmstad 6 Anna Wilczek CAGPIB
17-06-04 Nerk Örebro 6 Malin Sundqvist CAGPIB
17-06-03 Nerk Örebro 6 Mirek Shotarzyk CAGPIB
17-04-09 Sydkatten Malmö 6 Hanna Jensen Ex 2
17-04-08 Sydkatten Malmö 8 Malin Sundqvist CAPIB Int Premier
16-12-03 Ädelkatten Västra Frölunda 8 Annelie Persson CAPIB
16-09-25 RACEKATTEN Köge 8 Britta Busse CAPIB
16-08-14 SKKK Helsingborg 10 Geir Edvardsen CAP Premier
16-08-13 SKKK Helsingbor 10 Dorthe Kaae CAP
16-02-28 MIN Kristianstad 10 Eiwor Andersson Ex %
16-02-27 MIN Kristianstad 10 Jörgen Frithiof CAP
15-12-06 Ädelkatten Västra Frölunda 3 Irene Eek Magnusson CACS Supreme Champion
15-12-05 Ädelkatten Västra Frölunda 3 Annelie Persson CACS
15-10-24 WW SHOW Malmö 3 Charles Spijker Ex 2
15.09-20 VK Västra Frölunda 3 Mario Ottino CACS
15-08-16 SKKK Halmstad 3 Geir Edvardsen CACS
15-04-04 SW SHOW Göteborg 3 Annelie Persson CACS
14-12-07 Ädelkatten Västra Frölunda 3 Boris Lupan CACS
14-12-06 Ädelkatten Västra Frölunda 3 Hanna Jensen Ex %
14-08-17 SKKK Lund 3 Thea Friskovec CACS
14-08-16 SKKK Lund 3 Britta Busse CACS
14-06-29 CK Kalmar 3 Marie Westerlund CACS BIV
14-06-28 CK Kalmar 3 Britta Busse CACS
14-05-18 KATTEKLUBBEN Hårlev 3 Hanne-Sofie Sneum CACS
14-05-17 RACEKATTEN Hårlev 5 Yan Roca-Folch CAGCIB Grand Int Champion
14-05-11 SVISS Trelleborg 5 Bertil Johansson CAGCIB
14-05-10 SVISS Trelleborg 5 Sebastian Pruchniak CAGCIB
13-12-08 Ädelkatten Västra Frölunda 5 Dorthe Kaae CAGCIB
13-09-29 VERAK Tönsberg 5 Anne Gro Edström CAGCIB
13-09-28 VERAK Tönsberg 5 Vanda Godek CAGCIB
13-08-04 DARAK Dragör 7 Jörgen Billing CACIB Int Champion
13-08-03 DARAK Dragör 7 Isabella Chiavuzzo CACIB
13-06-30 CK Kalmar 7 Dorthe Kaae CACIB
13-06-29 CK Kalmar 9 Yan Roca-Folch CAC Champion
13-05-05 Dackekatten Gislaved 9 Anne Köhn CAC
13-05-04 Dackekatten Gislaved 9 Hanne-Sofie Sneum CAC
13-02-24 MIN Kristianstad 11 Kristina Rautio Ex 1
12-12-09 Ädelkatten Åkered 11 Veikko Saarela Ex 1
12-12-08 Ädelkatten Åkered 11 Olga Komissarova Ex 1
12-09-16 VK Göteborg 12 Hanna Jensen Ex 1